Як Провести Співбесіду З Qa Engineer + Список Питань

Якщо говорити саме про світчерів, вони дуже різні. Якщо ми кажемо про людей з гуманітарною освітою, то їм буває складно вже під час співбесіди зробити маленьке завдання на перевірку розуміння технік створення тестів. Іноді трапляється розрахунок відсоткової ставки чи сторін трикутника відповідно до його типу. Складно не від того, що вони не розуміють технік, https://wizardsdev.com/ а просто тому, що забули, які трикутники є і як ту ставку рахувати. Але зазвичай світчер — це той самий новачок, як і всі інші, можливо, навіть з багажем додаткових знать, які можуть стати у пригоді. Закінчував магістратуру у Київському національному університеті імені Шевченка за спеціальністю «Прикладна фізика», і треба було обирати, куди рухатися далі.

  • Сьогодні є багато ресурсів та курсів, інформації з яких достатньо для опанування сфери тестування.
  • Мій основний стек – Java, але працюючи з Azure, доводилося дописувати скрипти на Python, тоді як з Selenium доводиться застосовувати JavaScript.
  • Він створює різні ситуації, не передбачені при розробці, виявляє ті баги та проблеми у функціоналі ПЗ, які могли б з’явитися у процесі експлуатації.
  • Веб-служба (або веб-сервіс) – це програмна система зі стандартизованими інтерфейсами, яка ідентифікується веб-адресою.
  • Фактично, володіння основами програмування необхідне читання чужого коду і виявлення можливих багів прямо на місці.

Моїм неймовірним і постійним козирем була англійська. І ті, хто стверджує, ніби цю навичку можна опустити, ніби вона не є такою ж важливою, як технічні знання, дуже помиляються. Тому я точно раджу новачкам для початку підтягнути англійську. Я свого часу фокусувалася на вивченні саме бізнес-англійської. Підсумовуючи, скажу, що, на жаль, у світчерів буде менше шансів, ніж у людей з профільною освітою і досвідом, за будь-яких умов. З того часу я не готувався до співбесід, сидячи й повторюючи усе вечорами, а просто йшов з тим набором знань, які збирався «продавати» роботодавцю.

Загальна Теорія З It

Пропозицій пройти курси тестувальників за три місяці і отримувати шалені гроші в IT – сотні і тисячі. На жаль, але через таких експрес-курсів ринок переповнений малограмотним Джун, які відразу хочуть більшу зарплату. З огляду на ситуацію на ринку, ми рекомендуємо вибирати курси більш тривалі, але з більш насиченою програмою. Якщо в програмі курсу немає хоча б основ автоматизації тестування, краще пошукайте інший. Тривалість курсу також залежить від того, який рівень кваліфікації студент хоче мати по закінченню. Якщо досить освоїти основи ручного тестування, то пари місяців вистачить.

➖ Також робота QA-інженера принципово полягає у контролі якості результату роботи інших, що може бути важко психологічно — кожен раз вказувати іншим, що вони зробили не так. Що, звісно не є проблемою, якщо робити це професійно, маючи гарні delicate skills та навички комунікації. Методології розроблення – це своєрідні путівники процесами ефективного розроблення ПЗ. Їх застосування допомагає організувати максимально продуктивну роботу всіх учасників, які безпосередньо чи опосередковано задіяні у розробленні продукту відповідно до обраної стратегії.

Бажання покращити фінансове становище стимулювало мене змінити сферу діяльності. Помоніторивши ринок вакансій, мене зацікавило тестування, тому що через нього можна швидко залетіти в ІТ. Почав вчити, ходити на курси англійської і готуватися до співбесід. Технічні курси я не відвідував, проте у мене було декілька менторів з досвідом, які допомагали. Моя порада — шукайте собі ментора, — зауважує Андрій, — Через пів року отримав свою першу роботу мануальним тестувальником.

Але перед цим, HR-фахівцю потрібно підготуватися до інтерв’ю, щоб представити бренд роботодавця в кращому світлі. При підготовці до інтерв’ю важливо сформувати образ кандидата мрії, скласти список його професійних якостей та вимог до позиції QA. Функціональний менеджер управляє тестуванням конкретного проекту та командою тестувальників. Звіт MarketsAndMarkets прогнозує, що до 2024 року ринок автоматизації зросте більш ніж удвічі проти 2019-го, а його обсяг сягне $28,8 млрд. Додаткова складність у тому, що треба емулювати роботу блокчейнів і багатьох вузлів локально, проводити низькорівневі мережеві тести тощо.

Якщо готових тест-кейсів не було, то ми обговорювали із замовником, що саме треба зробити. А потім я презентував своє бачення, аргументував, чому це важливо. Часто доводиться спілкуватися з бізнесом напряму.

👨‍💻 Хто Такі Qa

Він бере участь в написанні технічної документації, набирає людей в команду проекту, координує та контролює її. Професійний та скілованний тестувальник, який виконує найскладніші завдання широкого спектра. Бути досвідченим тестувальником-автоматизатором означає бути добре обізнаними у сфері хмарних технологій. Перш за все треба зрозуміти чи хочеш ти цим займатися, а вже потім йти на курси і шукати роботу.

що повинен знати qa automation engineer

Зазвичай замовник хоче, щоб UI був покритий автотестами. Припустимо, вам необхідно прочитати/поправити тестовий код, написаний іншими командами з використанням іншого набору технологій. Іноді потрібно побути першопрохідником і вивчити якийсь новий інструмент, щоб сказати, чи буде він корисним на вашому проєкті. У цьому випадку успіх може означати введення цього інструменту в обіг усієї команди. Напівтехнічні навички сфокусовані на оптимізації роботи. Знання процесів розробки продукту допомагає зрозуміти, як та з ким QA-інженеру потрібно співпрацювати для досягнення мети.

Достоинства И Недостатки

SQL — це мова запитів, яка використовується для взаємодії з даними в реляційних базах даних. Тестувальнику вона стане у нагоді для того, щоб виконувати бекенд-тестування для перевірки тестових даних, вставлення, видалення, оновлення їх значень у БД. Щоб вас не плутати, у цій статті ми прирівняємо поняття “тестувальник” та “QA інженер” на користь другого. Будемо розписувати стек технологій і шлях становлення саме QA спеціаліста.

що повинен знати qa automation engineer

Кожен QA в незалежності від грейду повинен вміти писати автотести та налаштовувати автоматичний запуск тестів на CI/CD. А ще баги в контейнерах фіксити на проді поки деви у відпустці. «Усе залежить від того, що більше сподобається. Якщо хочеться розвивати комунікативні навички, то далі можна рухатися в бік менеджменту.

Окрема гілка розвитку з Senior Manual QA – це менеджмент та QA-аналіз. Менеджерські завдання є і в Lead, але можна будувати кар’єру як Project Manager, Product Manager, Resource Manager або будь-який інший менеджер. Затребуваний у 2023 році досвідчений QA Мануал спеціаліст аналітичного складу розуму.

У мене є знайомі, які повелися на пропаганду «Увійти в IT легко та весело! Одна з основних причин відмов — банальне незнання англійської. Як не крути, але ми здебільшого працюємо на експорт, і вміння комунікувати із замовником надважливе. Багатьох знайомих, які і досвід мали, і бажання, завертали просто через це. Вчіть мову, дивіться навчальний контент англійською, пробуйте спілкуватися.

Попередження

Нині є чимало охочих змінити професію, і я не можу дати конкретної поради, як не загубитися на тлі інших. Завжди буде хтось кращий, розумніший, з ліпшими навичками тощо. Забудьте про те, що є хтось із профільною освітою, хтось більш скіловий — є лише ви на шляху здобуття нової професії. Тож усе, на чому слід концентруватися, — це навчання і розвиток. Я починала кар’єру в ІТ як викладачка англійської для програмістів і, готуючись до занять, сиділа в кабінеті з QA-інженерами. Мене зацікавило те, чим вони займаються, як саме працюють з різними застосунками, як ці застосунки взагалі можна протестувати…

що повинен знати qa automation engineer

QA automation engineer — це фахівець, який займається забезпеченням якості продукту відповідно до стандартів і специфікацій. Ми вже писали про професію QA-інженера, яка вважається однією з ключових для входу в ІТ. А automation qa engineer вакансії як щодо QA automation engineer — які знання необхідні для опанування цієї професії? Розпитали Soft Engineer компанії SimCorp Інесу Сторожеву, що таке автоматизоване тестування і в чому його відмінність від  ручного.

що повинен знати qa automation engineer

Щодо людей з інших галузей, то тут, обʼєктивно, все складніше. Я маю наразі лише один успішний приклад — подруга змінювала сферу діяльності, і їй це вдалося. Приємно усвідомити, що я доклав до цього руку (давав базові знання з вищеперелічених напрямів). Щоправда, вона стала PM, але отримані знання знадобилися, щоб зрозуміти продукт і налагодити роботу команди. Вона — чудовий приклад того, коли людина пристає на ризики, бере відповідальність і сумлінно працює та досягає успіху.